Як проходять перегони WTCC

  wtcc

Перегони WTCC (Чемпіонату світу з шосейно-кільцевих перегонів) проходять в особливому форматі, який необхідно добре розуміти, він охоплює нарахування очків на кваліфікаційних відбіркових сесіях та вагову компенсацію.

Кожні перегони проводяться під пильним контролем технічних деталей. Ретельні перевірки як автомобілів, так і учасників проходять принаймні за два дні до перших перегонів з 41.30 до 18.30.

Буде проведено дві сесії вільних заїздів по 30 хв. За узгодженням з FIA може бути заплановане 30-хвилинне випробування автомобілів, які спонсує виробник. Ця зміна набрала чинності цього сезону зі скасуванням 15-хвилинної розминки у неділю. Зазвичай два вільних заїзди проходять у суботу до відбіркових змагань, що діляться на три частини.
Відбіркові кваліфікаційні змагання (Q1) – Усі автомобілі братимуть участь у перших 20 хв. Q1 (30 хв. лише для міської траси). Тільки 12 найшвидших автомобілів зможуть взяти участь у Q2. Щоб визначити, які гонщики потраплять до Q2, якщо декілька водіїв показали однаковий результат під час Q1, пріоритет надаватиметься водієві, який прийшов з таким часом першим. Інтервал між Q1 та Q2 повинен складати не менше 5 хв.

Кваліфікаційні відбіркові змагання (Q2) – 12 найшвидших гонщиків згідно з попередньою турнірною таблицею Q1 будуть допущені до Q2 на 10 хв. (15 хв. на міській трасі). Наприкінці Q2 для Q3 буде відібрано п’ять кращих автомобілів, що показали найліпші результати.

wtcc

Кваліфікаційні відбіркові змагання (Q3) – 5 найшвидших автомобілів згідно з попередньою турнірною таблицею Q2 пройдуть до Q3. У рамках Q3 кожному обраному водієві буде дозволено зробити одне коло на час. Таким чином, кожен гонщик здійснить одне розминкове коло (поза змаганнями), одне коло з розрахунком часу та одне коло на зниженій швидкості (у рамках змагань). Порядок старту з піт-лейн визначається попередніми результатами Q2, при цьому водій найповільнішого автомобілю стартує першим.
Важливо зазначити, що 5, 4, 3, 2 та 1 очко відповідно нараховуються п’яти кращим гонщикам.

Наступного дня, зазвичай це друга половина дня у неділю, проходять власне перегони. Кожен заїзд передбачає дистанцію у 60 км. За кожен заїзд десяти кращим присуджується 25, 18, 15, 10, 10, 10, 8, 6, 4, 2 та 1 очко відповідно.

Стартова рештка для Гонки-1 буде представлена в трьох частинах за сесіями відбіркових змагань наступним чином. Верхні п’ять позицій належать автомобілям, які брали участь у Q3 (залежно від показаних результатів). Позиції 6-12 займають автомобілі, які вийшли з відбіркового туру на етапі Q2 (залежно від показаних результатів). Наступні місця залишаються за автомобілями, які зійшли з дистанції вже на етапі Q1. Для Перегонів -2 позиції 1-10 займають перші десять автомобілів турнірної таблиці Перегонів-1 у зворотному порядку. Інші автомобілі стоять за ними і стартують з 13 місця і так далі до останнього автомобіля Q1.

Щоб підвищити рівень конкуренції у перегонах, WTCC встановив систему компенсації ваги, яка застосовується до найшвидших автомобілів за результатами кваліфікаційних відбіркових змагань, щоб уповільнити їх рух під час перегонів. Вказана вага не може перевищувати 60  кг. Наприкінці кожних перегонів проводиться нагородження переможців з шампанським і національним гімном.