Світовий чемпіонат на витривалість Endurance

endurance1

Як проходять перегони

Кожні перегони в рамках WEC (Чемпіонату світу на витривалість) включають два вільних заїзди, кожен тривалістю 90 хв, за два дні до власне перегонів. Наступного дня проходить третій і останній вільний заїзд (60хв.) перед відбірковими змаганнями. Перегони в рамках Ле Ман проводяться у суботу, неділю або обидва дні.

Відбіркові змагання проходять згідно з наступним графіком: 25 хв. - LMP1 та LMP2, 25 хв. - GTE Pro та GTE Am. Два водії від кожної команди повинні здійснити не менше двох кіл на час. Середній показник, який виводиться на основі чотирьох кращих результатів (два кращих результати кожного водія) слугує опорним під час утворення стартової решітки.

Очки на титул чемпіона світу серед гонщиків та виробників автомобілів, а також для завоювання кубка та нагород нараховуються згідно з наступною шкалою: 25 – першому гонщику, що дістався фінішу 18 – другому, 15 – третьому, потім 12, 10, 8, 6, 4, 2 та 1 – десятому. Кожен автомобіль, який завершив заїзд після десятого, отримує 0,5 очка. У 24-годинних перегонах Ле Ман очки подвоюються.

У всіх класифікаціях, що представлені вище, на кожному етапі додаткове очко нараховується команді на поул-позиції, а також усім водіям, які входять до команди за вказаними автомобілями у кожній категорії (найкращий показник часу, який продемонстрував автомобіль у кожній категорії протягом відбіркових змагань).

За старту з місця автомобіль у поул-позиції повинен підтримувати швидкість, поки не буде запалено зелені стартові вогні. Усі автівки утримують позицію, доки не перетнуть лінію старту/фінішу Якщо керівник призупинив перегони, їх неможливо поновити, очки командам не нараховуються, якщо лідер подолав менше двох кіл, однак командам нараховується 0,5 очка, якщо лідер проїхав більше двох повних кіл, але протягом менш ніж 75% встановленого часу перегонів. Для нарахування балів необхідно, щоб лідер здійснив два кола поза процедурою використання автомобілів безпеки. Перше місце віддають автомобілю, який подолав найбільшу відстань до того, як підняли клітчастий прапор (розташування автомобілів на стартовій решітці не враховується).

Щоб вважалося, що автомобіль завершив заїзд, необхідно, щоб:

  • А. автомобіль перетнув лінію фінішу на трасі на момент, коли підняли клітчастий прапор, окрім форс-мажорних випадків на розсуд розпорядників перегонів. Забороняється зупинятися на трасі до підняття клітчастого прапора.
  • Б. автомобіль подолав принаймні 70% дистанції, яку проїхав автомобіль, що завершив заїзд у загальній класифікації.
  • С. офіційна кількість кіл була зведена до найближчого цілого числа.

endurance2